Pompierii sighişoreni au fost solicitați astăzi pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit, pe strada Principală din comuna Daneș.S-au deplasat de urgență la locul evenimentului forțe din cadrul Detașamentului de Pompieri Sighișoara, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, potrivit lt. Călușeri Alexandra purtător de cuvânt al ISU Horea Mureş.În urma incendiului a fost afectat, acoperișul pe o suprafața de aproximativ 10 mp.
Foto: ISU Mureș
Citeste mai mult