În contextul celebrării Zilei Naţionale a României, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean (IJJ) Covasna a fost desfășurată o activitate festivă, în cadrul căreia 10 jandarmi au fost avansaţi în grad (4 ofițeri și 6 subofițeri). Miercuri, 29 noiembrie a.c., s-a desfășurat festivitatea de înaintare în gradul următor, înaintea expirării stagiului minim în grad a […]
Articolul Avansări în grad de Ziua Națională a României la Jandarmeria Covasna apare prima dată în Mesagerul de Covasna.
Citeste mai mult