În localitatea Bocșa, în data de 27 mai, la ora 18, polițiștii Secției nr.1 Poliție Rurală Zalău, au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic în vârstă de 49 de ani. În urma verificărilor efectuate în aplicația eDAC, polițiștii au constatat că față de autoturismul condus de bărbat, executorul judecătoresc a dispus măsura sechestrului în baza unei proceduri judecătorești. Certificatul de înmatriculare al autoturismului a fost reținut de către polițiști și a fost întocmit un proces verbal de depistare a autoturismului. De asemenea, pe bulevardul Mihai Viteazul din…
Articolul Autoturisme puse sub sechestru apare prima dată în Magazin Sălăjean.
Citeste mai mult