Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Olt informează că, începând cu data de 11 decembrie 2023, ora 07:00, circulația pe Drumul Expres 12 Craiova-Pitești se închide între Nodul Rutier DJ 546 Slatina Sud-Est, km 50+150 și Nodul Rutier DN 65 – Valea Mare Nord-Est km 57 + 720, pentru racordarea tronsoanelor 2 și 3, în vederea introducerii tronsonului 3 (Valea Mare – Colonești) în circulației.
Circulația va fi deviată pentru toate categoriile de autovehicule astfel: DEx12 km 50+150 – DJ 546 – Slatina – str. Drăgănești – str. Artileriei – str. Cireașov – str. Pitești – DN 65 Valea Mare.
„Închiderea circulației este necesară pentru a se putea executa lucrările de racordare a tronsonului 2 cu tronsonul 3 din cadrul DEx12, Craiova – Pitești”, se arată într-un comunicat de presă al IPJ Olt.
Restricția va dura până la finalizarea lucrărilor, se mai precizează în comunicat.