În data de 11 mai a avut loc la Oradea cea de-a XII-a ediție a decernării Premiilor „Dr. Mozes Carol”, în amintirea celui care a fondat Şcoala de Moaşe din Oradea, premiu inițiat în 2011 de Cseke Attila, din vremea când era ministru de resort. Premiile Dr. Moses Carol recompensează pentru profesionalism și dăruire anual trei asistente din judeţul Bihor şi o alta din judeţele limitrofe, Sălaj sau Satu Mare. Anul acesta premiul a fost decernat asistentei medicale Roatiș Andrea, din cadrul Spitalului de Boli Cronice Crasna. Roatiș Andrea a…
Articolul Asistentă medicală din Crasna, laureată a premiului „Dr. Mozes Carol” apare prima dată în Magazin Sălăjean.
Citeste mai mult