Artistul sibian Gheorghe Pârcălăboiu a donat Muzeului peste 30 de lucrări. Alexandru Constantin Chituță a declarat: „Ii mulțumim artistului Pârcălăboiu pentru gândul și gestul său de a dona Muzeului lucrări atât din perioada de început dar și lucrări mai recente. L-am vizitat pe maestrul, am discutat cu el și i am propus ca la începutul […]
Artistul sibian Gheorghe Pârcălăboiu donează Muzeului Brukenthal peste 30 de lucrări
Citeste mai mult