În urma unei campanii electorale foarte bine puse la punct, liberala Anca Belu a câştigat al patrulea mandat ca primar al comunei Mihail Kogălniceanu.Rezultatele au arătat că ea a ieşit învingătoare fără nicio emoţie, ceilalţi candidaţi aflându-se la o distanţă considerabilă. Anca Belu a câştigat alegerile cu un procentaj de 77, 67 %, fiind urmată de Nicuşor Ianca de la AUR cu 9,31 %, Iorganda Hristu de la PSD cu 7,09 % şi Gabriel Bursuc de la SOS cu 5,93 %.„Vă …
Citeste mai mult