Lotul lui Dinamo, condus de antrenorul Željko Kopić, a început pregătirile pentru noul sezon de SuperLigă. Tehnicianul croat a programat la Săftica, în fiecare zi, două sau chiar trei antrenamente, până la primul cantonament din această vară, de la Brașov (Hotel Aro Palace), 15-22 iunie.
Dinamo, cantonament cu două amicale la Brașov
La Brașov, Dinamo va juca și două meciuri amicale. Primul, sâmbătă, chiar în prima zi a cantonamentului, la Zărnești, cu echipa locală de Liga 3-a, Olimpic, iar pe 22 iunie, la baza sportivă Campo Verde din Ghimbav cu Unirea Slobozia, echipă nou promovată în Superliga.
Mihai Stere: „Nu puteam refuza Dinamo“
Pentru sâmbătă, Mihai Stere, antrenorul zărneștenilor, avea programat un meci între jucători și suporteri, însă acțiunea fost contramandată după parafarea amicalului cu Dinamo. „Nu puteam refuza Dinamo! Am acceptat imediat. Pentru sâmbătă aveam programat o acțiune cu suporterii noștri care au fost mereu alături de noi în acest sezon și pe această cale le mulțumim încă o dată. Suporterii sunt încântați de acest amical cu Dinamo și au acceptat imediat “, a spus Mihai Stere, fost jucător la Dinamo pentru scurt timp. Pentru amicalul de sâmbătă de la ora 17.00, oficialii lui Olimpic Zărnești vor pune în vânzare bilete la prețul de 10 lei. „Vom avea și tombolă pentru spectatori așa cum am avut și la meciurile oficiale“, a spus Bogda Chirițescu, președintele clubului. La Dinamo evoluează și fotbalistul brașovean Dennis Politic, poate cel mai bun jucător al echipei lui Kopic în sezonul recent încheiat.
Articolul Amical de lux pentru Olimpic Zărnești. Mihai Stere: „Nu puteam refuza Dinamo“ apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult