Ne aflăm în perioada postului închinat Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, timp în care suntem chemați să ne manifestăm credința lucrătoare prin iubire. Și în acest an, credincioșii din parohia Cut au derulat o acțiune umanitară de strângere de alimente și rechizite școlare pentru copiii cu posibilități materiale reduse, care provin din familii defavorizate. Activitatea […]
The post Acțiune umanitară organizată în parohia Cut, protopopiatul ortodox Sebeș first appeared on sebesinfo.ro | stiri sebes | ziar sebes.
Citeste mai mult