Consiliul Județean Prahova continuă demersurile pentru fluidizarea traficului într-una dintre cele mai aglomerate zone de acces din municipiul Ploiești, prin proiectul de lărgire la patru benzi a DJ129, la ieșirea spre Strejnicu și DN1. Potrivit autorităților județene, în acest an au fost aprobați indicatorii tehnico-economici și documentația aferentă fazei de Studiu de Fezabilitate, proiectul intrând […]
Articolul Trafic mai fluid la ieșirea din Ploiești spre Strejnicu: DJ129 va fi modernizat și lărgit la patru benzi apare prima dată în Observatorul Prahovean.
Citeste mai mult