Selecționata feminină a României s-a calificat în semifinalele Campionatelor Mondiale de tenis de masă pe echipe de la Londra, vineri seara, după ce a învins Franța cu scorul de 3-1,potrivit Agerpres. Tricolorele (locul 7 mondial) și-a asigurat astfel prezența pe podium, fiind prima medalie a României la Mondiale după 26 de ani, de la bronzul […]
Articolul Tenis de masă: Echipa României, calificată în semifinalele Campionatului Mondial, după 26 de ani! apare prima dată în Mesagerul de Covasna.
Citeste mai mult