Pe 12 mai 2026, de la ora 17:00, Sala Sporturilor Olimpia din Ploiești va găzdui prima ediție a „Supercupei Municipiului Ploiești”, un eveniment sportiv care promite spectacol și emoție pentru iubitorii fotbalului. În cadrul confruntării se vor întâlni câștigătoarea Cupei Liceelor, Liceul Tehnologic „Anghel Saligny” Ploiești, și echipa de fotbal a Universității Petrol-Gaze din Ploiești. […]
Articolul Spectacol total în „Supercupa Municipiului Ploiești” la fotbal! Cine cucerește primul trofeu? apare prima dată în Observatorul Prahovean.
Citeste mai mult