România devine primul stat membru al Uniunii Europene care anunță oficial elaborarea unei Strategii Naționale Anti-Sărăcie, la scurt timp după lansarea noii Strategii Europene pentru Combaterea Sărăciei și Consolidarea Incluziunii Sociale.Ministrul interimar al Muncii, Dragoș Pîslaru a aprobat ordinul pentru demararea procesului și a depus deja fișa de proiect pentru obținerea unei finanțări de aproximativ trei milioane de euro prin Programul Asistență Tehnică …
Citeste mai mult