Primii pasageri ai navei de croazieră MV Hondius au început să părăsească nava duminică, la bordul unor ambarcaţiuni mici, îndreptându-se spre portul Granadilla de Abona, din Tenerife, a anunţat Ministerul Sănătăţii din Spania.„A început debarcarea pasagerilor spanioli şi a membrului echipajului spaniol”, a indicat ministerul la ora 08:30 GMT (11:30, ora României) pe Telegram.Şase cetăţeni spanioli s-au urcat deja în primul autobuz. Din motive de „protecţie” …
Citeste mai mult