O deputată Tisza a depus jurământul în limba română în Parlamentul Ungariei. Este vorba de Gurzó Mária. Citește și: Ungaria readuce drapelul UE pe Parlament după 12 ani Născută în localitatea Méhkerék, aflată la granița româno-ungară, Gurzó Mária a depus sâmbătă jurământul în limba română în Parlamentul de la Budapesta. Ea este deputată din partea […]
Citeste mai mult