Două persoane au fost rănite, luni, în urma unei explozii produse la un poligon de distrugere a muniţiei din apropierea municipiului Botoşani, deflagraţia fiind urmată de un incendiu.„Luni, 18 mai, la ora 13:30, a avut loc un incendiu într-un poligon de distrugere a muniției, aparținând Depozitului 33 Materiale Tehnice din compunerea Forțelor Terestre, în urma căruia doi militari au suferit arsuri”, a transmis Ministerul Apărării.La fața locului s-au deplasat echipaje …
Citeste mai mult