Consiliul Județean Constanța a lansat o licitație publică pentru achiziția de fructe mango care vor fi oferite copiilor în cadrul unor sesiuni de degustare organizate prin Programul pentru școli al României, în anul școlar 2025-2026. Achiziția face parte din măsurile educative care însoțesc distribuirea de fructe în școli și grădinițe. Autoritățile spun că scopul este […]
Citeste mai mult