Anul acesta, Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”, Ploiești a implementat proiectul ”Educație în lumina scenei”, coordonat de P.I.P. Simona Elena Georgescu. Proiectul a fost finanțat de Fondul Prahova pentru Educație, ediția a IV-a. Prin implementarea proiectului, amfiteatrul a fost reabilitat și dotat cu mobilier modern, sistem de sonorizare, proiecție și iluminat exterior, astfel încât să poată […]
Articolul Educație în lumina scenei apare prima dată în Observatorul Prahovean.
Citeste mai mult