Doi bărbați din Zărnești și Viștea au fost încarcerați la Penitenciarul Codlea în urma unor condamnări definitive.
Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Zărnești au pus în aplicare, la data de 18 mai, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Zărnești, pe numele unui bărbat, 39 de ani, din orașul Zărnești.
Acesta a fost condamnat la o pedeapsă de 3 ani și 5 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis și tentativă la viol săvârșit asupra unui minor.
Tot în aceeași zi, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Voila au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de către Judecătoria Făgăraș pe numele unui bărbat, de 26 de ani, din comuna Viștea.
Bărbatul a fost condamnat la o pedeapsă privativă de libertate de 3 ani, pentru săvârșirea infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
Cele două persoane nu au fost urmărite naționale, iar după depistare au fost conduse de polițiști la Penitenciarul Codlea, unde au fost încarcerate în vederea executării pedepselor primite.
Articolul Doi bărbați din Zărnești și Viștea au fost încarcerați la Penitenciarul Codlea după condamnări definitive apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult