Unul dintre cei mai apreciați fotografi din Ploiești, Bogdan Vasilescu, a realizat un clip în care recreează, cu ajutorul imaginilor prelucrate, centrul Ploieștiului anilor ’60. VIDEO la finalul textului. Contactat de Observatorul Prahovean, Bogdan Vasilescu a explicat că acest clip este compus din patru secvențe. Prima secvență prezintă Piața Unirii, așa cum arăta în 1964. […]
Articolul Cum arăta centrul Ploieștiului în anii ’60. Clip spectaculos realizat de Bogdan Vasilescu apare prima dată în Observatorul Prahovean.
Citeste mai mult