Cazul tinerei de 18 ani care a fost ucisă în județul Bihor la finalul acestei săptămâni, a readus în atenția publica una dintre cele mai mari fisuri ale sistemului penal din România: eliberarea condiționată a criminalilor cu scopul „reintegrării în societate”.
Citeste mai mult