Polițiștii din cadrul Inspectoratul de Poliție Județean Dolj au reținut, luni, un bărbat de 32 de ani, din comuna Bârca, acuzat de tâlhărie, după ce și-ar fi agresat fosta concubină și i-ar fi furat mai multe bunuri în Autogara Nord din Craiova.
Potrivit anchetatorilor, incidentul s-ar fi petrecut în seara de 12 mai, în jurul orei 19:30, când femeia, în vârstă de 39 de ani, se afla pe peronul Autogării Nord Craiova.
Polițiștii spun că femeia ar fi fost agresată fizic de fostul concubin, care i-ar fi smuls geanta în care avea obiecte personale, dar și un lănțișor din aur.
Sesizarea a fost făcută în jurul orei 20:50, iar la fața locului au intervenit polițiștii Secției 4 Poliție Craiova.
Bărbatul a fost depistat ulterior cu sprijinul polițiștilor Secției 14 Poliție Rurală Bârca și dus la audieri.
„În urma probatoriului administrat, sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Craiova, bărbatul a fost reținut de polițiști, pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie”, au transmis reprezentanții IPJ Dolj.
Suspectul a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Dolj și urma să fie prezentat procurorilor cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Articolul Bărbat reținut după ce și-ar fi agresat fosta concubină și i-ar fi furat geanta în Autogara Craiova/ VIDEO apare prima dată în Olt Alert.
Citeste mai mult